צוות העובדים

תמונה לרה פארן

לרה פארן

מנכ"לית 15 דקות

לרה החלה את פעילותה הסביבתית-חברתית במאבק למען תחבורה ציבורית טובה יותר בתל אביב בארגון מגמה ירוקה. בעלת תואר שני בלימודי סביבה מאונ' תל אביב וניסיון עשיר באקטיביזם והנעת פעילים בארגונים סביבתיים שונים, בהם: מגמה ירוקה, גרינפיס והחברה להגנת הטבע. "תחבורה ציבורית בשבילי היא הבסיס לחברה צודקת. תחבורה ציבורית טובה יכולה לשנות סדרי עולם כי היא מקדמת שוויון חברתי ופותחת אפשרויות תעסוקה, השכלה ופנאי לכולם. היא משפרת את איכות הסביבה בכך שהיא מצמצמת את השימוש ברכב הפרטי שמזהם לנו את האוויר וגוזל שטחי קרקע, ויכולה להפוך את המרחב שלנו לנעים יותר וצפוף פחות ולכן כל כך חשוב להילחם עליה. אני גם מאמינה בכוח של אנשים לשנות את המציאות שבה הם חיים.

נעמה בושרי

נעמה בושרי

מנהלת פרויקטים ואחראית על מוקד פניות הציבור

נעמה הגיעה ל-15 דקות לאחר 6 שנים בעולם התקשורת בתפקידי תוכן והפקה, בחדשות 12, ynet וקשת. היא בעלת תואר ראשון בתקשורת ועיתונות ובסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מהאונ' העברית, שם החלה בכתיבה ועריכת תוכן, ובוגרת מסלול ניו מדיה של מכון מגיד בירושלים. בארגון, נעמה מאגדת את כל הפרויקטים בארגון, ומלווה אותם מראשיתם בשלב התכנון ועד לשלב הביצוע, וכן מרכזת את פניות הנוסעים במוקד פניות הציבור. ״תחבורה ציבורית היא אחד הנושאים הבוערים והחשובים בישראל, ולא בכדי. מדובר באחד מהתחומים הכי משמעותיים לחיינו, שמעצב ומכריע את חיי היום יום שלנו. הפקקים ההולכים ומתארכים, השפעת זיהום האוויר הנפלט מרכבים והפגיעה באוכלוסיות החלשות להן אין פעמים רבות גישה טובה לתח״צ, הם הבסיס לרצון שלי לקדם את נושא התחבורה הציבורית בישראל״.

WhatsApp Image 2021-08-10 at 18.24.52(1).jpeg

זהר גליל

רכזת קהילה ואקטיביזם

זהר בהכשרתה עובדת סוציאלית קהילתית ואנתרופולוגית. במהלך לימודיה לתואר ראשון עשתה התמחות ב-15 דקות כחלק מלימודיה באונ' העברית. לאחר מכן עבדה כעובדת קהילתית של שכונות קטמונים ח' ט' ופת במנהל קהילתי דרום בירושלים. במסגרת עבודה זו עסקה רבות בעולם שמחבר בין תכנון אורבני לקהילה ובמעורבותם של תושבים בקבלת החלטות בתחום המדיניות המשפיעה עליהם בחיי היום יום. במסגרת התואר השני ערכה מחקר אנתרופולוגי אשר עסק בין היתר בסוגים שונים של אקטיביזם בישראל. בתקופה האחרונה היא מתעניינת בעולם הקולנוע ומתנסה בשימוש בכלים ויזואלים בדגש על וידאו ככלי לאקטיביזם ושינוי מדיניות.

WhatsApp Image 2021-08-15 at 11.54.49.jpeg

תגריד אלאחמד

רכזת קהילה והחברה הערבית

תגריד בהכשרתה עובדת סוציאלית ויועצת ארגונית. בעלת ניסיון בהובלת פרויקטים קהילתיים בחברה האזרחית ובניהול מוסדות רווחה. בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מטעם אונ' חיפה, ותואר שני בפיתוח וייעוץ ארגוני ממכללת עמק יזרעאל. תגריד ריכזה בעבר פרויקט פיילוט מטעם ארגון פמיניסטי בשם "כיאן" הנקרא "ניידות ונשים", אשר הצליח לקדם תחבורה ציבורית לראשונה בכפרים הערביים בצפון, לפי צורכיהן של הנשים. בנוסף, הוציאה תגריד לאור שני רומנים בשפה הערבית, בהשראת ניסיון חיים וסיפורים אישיים. תגריד מאמינה כי ניידות וחופש ניידות הינם זכותם הבסיסית של אזרחים, וכי תחבורה ציבורית חופשית, נגישה וזמינה לכל האזרחים, במיוחד בחברה הערבית, הינה חובה לקידום כלכלי וחברתי.